Minden, amit nem tudtál a PPC-ről: A kattintások világának titkai!
A PPC hirdetések (Pay-Per-Click) nem csupán kattintások gyűjtéséről szólnak – ezek a kampányok erős márkaépítő eszközök, amelyek jól célzott felhasználói csoportokat érhetnek el.
Egy vállalat életében egy profin megtervezett értékesítési stratégiának nagyon részletesnek kell lennie ahhoz, hogy az elképzelt eredményeket könnyedén el tudja érni. Emiatt fontos megnéznünk azokat a tényezőket, amelyek egy jól jövedelmező online vállalkozáshoz szükségesek.
1. Piaci erőfölény meghatározása
Az értékesítési stratégia pontos kialakításához fontos tudni, hogy a vállalkozás hol helyezkedik el a konkurenciához képest:
Az uralkodó szerepbe általában a régebb óta meglévő óriásvállalatok tartoznak, a kihívó bizniszek ezeket próbálják versenyzésre kényszeríteni, a követők megpróbálnak újként elődeik nyomdokába lépni, a szűk piacra termelő vállalatok pedig a specializálódásra teszik a hangsúlyt.
2. Környezeti tényezők megismerése
Szinte kihagyhatatlan lépés az értékesítési stratégia kidolgozásához a fontosabb külső tényezők figyelembe vétele:
A politikai tényezők lehetnek például a helyi önkormányzat adói, üzleti megállapodásai, esetleg valamilyen ipari részleg, melyet külön támogatással jutalmaz.
A gazdasági szempontok közé például az infláció, az árfolyam, a piaci szezonok, illetve a fogyasztók vásárlói erőssége tartozik.
A szociális faktorok lehetnek például a helyi igények, illetve a hírességek vagy közösségi média oldalakon lévő befolyásos celebek köré összegyűlt vásárlók szokásai.
A technológiai részletek közé pedig főként a különféle fejlődést elősegítő innovációk tartoznak, melyek lehetnek könnyen hozzáférhető alapanyagok, új csomagolási technológiák, vagy az automatizmus lehetőségeinek kiaknázása.
3. Vállalati perspektívák elemzése
A PPC hirdetések (Pay-Per-Click) nem csupán kattintások gyűjtéséről szólnak – ezek a kampányok erős márkaépítő eszközök, amelyek jól célzott felhasználói csoportokat érhetnek el.
A linképítés mindig is kulcsfontosságú eleme volt a keresőoptimalizálásnak (SEO). Ahogy azonban a Google algoritmusai egyre kifinomultabbá válnak, a korábban bevált, gyors eredményeket hozó technikák már nem működnek.